Start Wydarzenia Cztery medale reprezentacji KOKL na MP w Kata i Kobudo
Cztery medale reprezentacji KOKL na MP w Kata i Kobudo PDF Drukuj Email
Wpisany przez Webmaster
Wtorek, 07 Kwiecień 2009 19:33

W sobotę 03.04.2009 r odbyły się w Hali Sportowej AWF we Wrocławiu, XV Mistrzostwa Polski OYAMA Polskiej Federacji Karate w konkurencji Kata i Kobudo. Wystartowała na nich rekordowa liczba - aż 240 zawodniczek i zawodników z 31 klubów Oyama Karate.

Klub Oyama Karate Lublin reprezentowała 6 osobowa grupa - sensei Piotr Jaruga, sensei Marcin Majczak, sensei Anna Majczak, sempai Przemysław Kędzierski, Bartłomiej Polewiak oraz Marko Marotto. Troje reprezentantów, po wspaniałych występach wywalczyło trzy złote i jeden brązowy medal.

Bilans zawodów - trzy złota i jesen brąz. Od lewej senseiowie: Marcin Majczak, Anna Majczak, Piort Jaruga.

Jak zwykle bezkonkurencyjna okazała się sensei Anna Majczak, która w Kobudo w kategorii seniorek rozgromiła swoje rywalki wygrywając wszystkie pojedynki 5:0. Niestety w tym roku sensei Ania nie została dopuszczona do rywalizacji w Kata. Powodem był brak rywalek w kategorii "Mistrzyń" oraz nowy punkt regulaminu zawodów, według którego nie ma możliwości połączenia kategorii "Mistrzów" i "Mistrzyń". Szkoda, bo wszyscy dobrze pamiętamy jak w 2007 roku w połączonej kategorii wygrała wszystkie pojedynki 5:0 nie zostawiając cienia szans przeciwnikom.

Złoto w konkutencji Kata w kategorii "Mistrzowie" zdobył najstarszy wiekiem zawodnik turnieju sensei Piotr Jaruga. On też stanął na trzecim miejscu podium w konkurencji Kobudo przegrywając jedynie w półfinale z utytułowanym sensei Sebastianem Cierpiołem z Katowic.

W tej samej kategorii sensei Marcin Majczak, mimo wielu "przeciwnościom losu" udowodnił swój wysoki poziom zdobywając w Kobudo złoty medal.

Cała trójka medalistów dała wszystkim wyraźnie do zrozumienia że młodzi karatecy wkraczający w "seniorskie" kategorie muszą się jeszcze wiele nauczyć...

Serdeczne podziękowania składamy na ręce sensei Roberta Kaszuby z Rzeszowskiego Klubu Oyama Karate za podjęcie się trudu sędziowania zawodów w imieniu Klubu Oyama Karate Lublin, oraz na ręce sempai Sebastiana Lewandowskiego za zorganizowanie transportu i wszelką pomoc w dniu zawodów.

Zawodnikom gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia na Pucharze Europy w Bydgoszczy!!!